(22) 759 90 70       robertgalinski75@gmail.com

M

COVID-19 Notice

Jesteśmy niezbędnym biznesem i jesteśmy dostępni w tym trudnym czasie, aby pomóc w rozwiązaniu każdego problemu. Rozumiemy, że przechodzimy przez trudny okres i obiecujemy zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa

Jak radzić sobie z lombardem

Cze 8, 2020 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Lombard może być dobrym miejscem na zdobycie kilku dodatkowych pieniędzy, jeśli potrzebujesz gotówki lub szybkiej sprzedaży. Lombardy zazwyczaj pozwalają albo sprzedać przedmiot bezpośrednio, albo umieścić przedmiot w tymczasowej opiece nad sklepem w zamian za  gotówkowę pod zastaw, którą należy zapłacić w całości wraz z odsetkami w określonym terminie. Lombardy są również doskonałym miejscem do kupowania używanych towarów za niższą cenę. Niektóre lombardy sprzedają przedmioty nawet o 70 procent taniej niż ceny detaliczne. Nauczenie się, jak zawrzeć transakcję w lombardie, może dać ci szybką gotówkę, pożyczkę tymczasową lub po prostu okazyjny zakup.

Zdobywanie gotówki z lombardu

1) Znajdź cenne przedmioty. Zanim przejdziesz do lombardu, aby zdobyć gotówkę, musisz znaleźć i zebrać cenne przedmioty w domu. Niektórzy eksperci zalecają sprawdzenie jakości niektórych produktów w domu, aby upewnić się, że przywieziono tylko produkty wysokiej jakości.
 • Przynosząc szklane przedmioty, poszukaj marek, które są dobrym wskaźnikiem wartości przedmiotu.
 • Biżuteria z wytłoczonym, (ciężkie złoto galwaniczne), „GP” (pozłacane) lub „RPG” (pozłacane walcowane złoto) jest praktycznie bezwartościowa w transakcji zastawniczej. Te elementy biżuterii są zazwyczaj wykonane z metalu podstawowego pokrytego cienką płytką, aby wyglądać bardziej wartościowo.
 • Upewnij się, że Twój przedmiot wygląda tak atrakcyjnie, jak to możliwe. Może to wiązać się z prostym pyleniem lub polerowaniem nalotu na biżuterii. Zastanów się, jak wyglądałby przedmiot dla konsumenta – jeśli zastanawiasz się nad jego zakupem, czy wyglądałby atrakcyjnie w obecnym stanie?

 

2) Wybierz między zastawem a sprzedażą. Twoja transakcja niekoniecznie musi się zakończyć, gdy wyjdziesz ze sklepu z lombardami. Lombardy zazwyczaj pozwalają ci albo sprzedać przedmiot bezpośrednio, albo zastawić przedmiot. Zastawienie przedmiotu oznacza pozostawienie go pod opieką sklepu w zamian za pożyczkę krótkoterminową. Jeśli spłacisz pożyczkę wraz z naliczonymi odsetkami w określonym terminie, możesz odzyskać swój przedmiot. Jeśli nie, przedmiot staje się własnością sklepu, a właściciel tego lombardu może sprzedać go publicznie. 
 • Typowy okres pożyczki w sklepie lombardowym wynosi od 30 do 90 dni. Po tym momencie przedmiot staje się prawną własnością właściciela lombardu.
 • Stopy procentowe i opłaty stosowane do kredytu są zazwyczaj regulowane przez stan, w którym działa lombard.

 

3) Poszukaj najlepszego lombardu. Każdy lombard jest inny. Niektórzy właściciele sklepów będą bardziej wyrozumiali i chętni do współpracy z klientami niż inni właściciele sklepów. Zamiast ślepo wchodzić do najbliższego lombardu, warto poświęcić czas i wysiłek na zbadanie kilku lombardów w okolicy, aby znaleźć taki, w którym będziesz mieć lepsze wrażenia. 
 • Niektóre lombardy specjalizują się w niektórych towarach, takich jak antyki lub elektronika. Być może lepiej sprzedać / zastawić w jednej z tych wyspecjalizowanych lokalizacji zamiast ogólnego sklepu z pionkami.
 • Przeczytaj recenzje klientów online. Przeszukując i porównując recenzje, można poczuć, jak uczciwy, pomocny i uczciwy jest dany lombard.
 • Poszukaj lombardów, które istnieją od kilku lat tak jak nasz w Kościuszki 44 Pruszków
4) Zapytaj właściciela o szczegóły. Gdy już wybierzesz lombard i przejdziesz przez drzwi, zadasz właścicielowi lub operatorowi sklepu kilka podstawowych pytań na temat tego, jak pójdzie twój tranzakcja lub wyprzedaż. Oczywiście powinieneś zapytać o cenę, ale są też inne rzeczy do rozważenia. Oto kilka dobrych pytań, które należy zadać:
 • Jaka jest miesięczna stopa procentowa?
 • Jakie dodatkowe opłaty, czy są jakieś koszty ukryte? Czy jak się spóznię z oddaniem czy poniosę dodatkowe koszty?
 • Czy potrzebujesz niezbędnej dokumentacji? (Przepisy dotyczące lombardów różnią się w zależności od stanu, ale wszystkie sklepy są prawnie zobowiązane do wymagania przynajmniej właściwej identyfikacji od lombardu / sprzedawcy. Jeśli nie, prawdopodobnie jesteś w sklepie, w którym nie chcesz prowadzić działalności z.)
 • Gdzie będziesz przechowywać moje przedmioty? (Małe przedmioty, takie jak biżuteria, można łatwo przechowywać za ladą, ale większe przedmioty, takie jak rower lub sprzęt, mogą wymagać przechowywania na zewnątrz.

 

5) Spłać pożyczkę na czas. Jeśli zastawiłeś swój przedmiot w zamian za pożyczkę, będziesz miał ustalone ramy czasowe na spłatę pożyczki, plus odsetki i opłaty. Pamiętaj, aby śledzić termin płatności (nie wszystkie lombardy oferują przypomnienia, choć niektóre wysyłają powiadomienia pocztą), a także ile jesteś winien po odsetkach i opłatach. Jeśli możesz spłacić wszystko, powinieneś być w stanie odejść z cennym przedmiotem w ręku.

 

You May Also Like

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *